DE PL

Kamyk – niezwykła historia wilka

08 paź 2023

facebooktwitterpinterest

Historia wilka Kamyka ma swoje szczęśliwe zakończenie. Pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego wspólnie z lekarzem weterynarii Łukaszem Małyszko przeprowadzili akcję odłowu zwierzęcia. Akcję zabezpieczała policja.

Wilka uśpiono i po przewiezieniu do woliery wybudzono. Kamyk znajduje się w dobrej kondycji ogólnej – zapewniła dyrektorka WPN Wioletta Nawrocka.

Wilk uciekł z woliery w WPN kilka tygodni. Od tego czasu był nieuchwytny. Był na tyle oswojony, że nie bał się ludzi a nawet wyjadał żywność z restauracji. Często widywany był na plaży w Międzyzdrojach. Turyści robili sobie z nim zdjęcia, nagrywali filmiki. Wolność nie służyła jednak Kamykowi. Dokarmiany przez ludzi mógł nie przetrwać zimy. Tym bardziej, że nie miał przedniej łapy, którą trzeba było amputować po potrąceniu przez samochód. Kamyk był jednak sprytny i uciekał przed leśnikami. Do czasu.

– Na bieżąco monitorowaliśmy trasę, po której zwykle się przemieszczał. Jego ulubionym miejscem była plaża. I tam też został wypatrzony – dodaje W. Nawrocka.

Kamyk trafił do woliery, z której wcześniej uciekł. I znów zaczął kopać. Tym razem pracownicy parku dobrze zabezpieczyli wybieg i wkopali w ziemię siatkę. Wilk będzie miał zapewniona odpowiednią opiekę i co najważniejsze pożywienie – bez konserwantów i przypraw. Problemem będzie zapewnienie mu towarzystwa. Widać, że Kamyk nie chce być sam. Na pewno nie wróci już na wolność. Internauci apelują, aby wybudować mu większą wolierę. Być może tak się stanie i Kamyka będzie można niebawem odwiedzać w Wolińskim Parku Narodowym.

Czy wilk nie mógł pozostać na wolności? Przyrodnicy przyznają, że mimo braku jednej łapy, Kamyk radził sobie całkiem dobrze. Srogiej zimy mógłby jednak nie przetrwać. Wilk jest też zbyt oswojony i zamiast szukać pożywienia w lesie wyjadałby resztki jedzenia pozostawione przez ludzi.

(rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj również:

Nowy most na S3 prawie gotowy

23 maj 2024

Zakończyła się budowa najważniejszej części nowego mostu w Wolinie. Inwestycja powstaje w ramach modernizacji drogi ekspresowej S3 Szczecin-Świnoujście. Nad cieśniną Dziwna została nasunięta konstrukcja 1100 […]

Budują nad morzem, budują w górach. Chaotyczna zmiana krajobrazu

15 maj 2024

To co dzieje się w ostatnich latach w miejscowościach turystycznych śmiało można nazwać rewolucją. Zabudowa hotelowa i apartamentowa poszła tak daleko, że całkowicie zmieniła przestrzeń […]

Noc Muzeów w Świnoujściu inna niż zwykle

15 maj 2024

Szykuje się ciekawa Noc Muzeów w Świnoujściu. Otworzą się fortyfikacje, wieża widokowa oraz muzeum, będzie można zajrzeć pod pokład promu. A to wszystko już w […]

Pogoda
Kamery Plan miasta
Kursy walut

EUR

Średni NBP: Ładowanie...

© 2024 Baltic Portal balticportal.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin