DE PL

Zaczarowany ogród w Mellenthin

31 maj 2023

facebooktwitterpinterest

Zaledwie15 kilometrów od centrum Świnoujścia, z dala od gwarnych promenad modnych uznamskich kurortów na powierzchni 60 tys. metrów kwadratowych rozciąga się największy na Pomorzu Przednim ogród botaniczny. Rozkwitające tysiącem barw rośliny zaskakują o każdej porze roku. Wiosna to najlepszy moment, by podziwiać między innymi kwitnące kobierce tulipanów.

Są prawdziwą dumą Uznamskiego ogrodu botanicznego. Zwiedzających uwiedzie czar popularnych odmian tulipanów Darwina najpiękniej prezentujących się właśnie na przełomie kwietnia i maja. Zaraz po nich pełnię krasy dumnie prezentować będą tulipany liliokształtne o płatkach u nasady pękatych, potem zwężonych a na końcu lekko rozchylonych i zaostrzonych oraz reprezentanci odmiany papuziej, których cechą charakterystyczną są fantazyjnie postrzępione płatki.

„Tej wiosny zakwitnie tutaj ponad 100 tysięcy roślin. Widowisko jakie zapewnią można tylko próbować ująć w słowa. Przepych, czar i niezliczoną ilość barw najlepiej zobaczyć na własne oczy odwiedzając
nas”- zachęca Christian Klein właściciel i twórca ogrodu.

Po jednym z największych w całych Niemczech prywatnych ogrodów botanicznych wiodą aż cztery kilometry ścieżek. Idyllicznego charakteru temu miejscu dodają duży staw i fontanna oraz ławeczki i pawilony wypoczynkowe. Ogród podzielony został na kilkanaście tematycznych zakątków. Wizyta tutaj może stać się okazją do nadrobienia zaległości z zakresu wiedzy o lokalnej florze. Prezentowane w Uznamskim ogrodzie botanicznym rośliny opisane są po łacinie oraz w językach: niemieckim i polskim.

Do Mellenthin warto wracać. Ogród o każdej porze roku potrafi zaskakiwać. „Na zwiedzanie tego miejsca trzeba zarezerwować minimum dwie godziny. A po spacerze zapraszamy na posiłek do Gospody Landhaus Klein, gdzie serwujemy dania i ciasta przygotowywane w oparciu o sprawdzone, rodzinne przepisy. Gdy pogoda dopisze można rozkoszować się jadłem także na dużym słonecznym tarasie” – mówi Christian Klein. Restauracyjne menu zostało przygotowane także w języku polskim.

Najmłodsi mogą skorzystać z placu zabaw lub zaprzyjaźnić się z mieszkańcami małego zoo, których
można bez obaw pogłaskać.

Uznamski ogród botaniczny zaprasza swoich gości codziennie od kwietnia do października już od 9 rano. Dorośli za bilet wstępu zapłacą 5 € a dzieci w wieku od 4 do 14 lat jedynie 2 €. Do ogrodu nie wprowadza się psów.

Dojechać tu można samochodem, autobusem, a nawet rowerem. Od strony Świnoujścia kierujemy się do dawnego przejścia granicznego Świnoujście-Garz i dalej już po stronie niemieckiej drogą krajową B110 do skrzyżowania z B111. Rowerzyści powinni poszukać ścieżek rowerowych kierując się w stronę Garz, Dargen i dalej d o Mellenthin. Uwaga: wzdłuż drogi B110 nie ma ścieżki dla rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj również:

Wieża widokowa w Heringsdorfie – ścieżka w koronach drzew

19 kwi 2024

Tuż przy dworcu kolejowym w Heringsdorfie, zaledwie 10 minut jazdy samochodem ze Świnoujścia, znajduje się ogromna wieża widokowa, z której roztacza się piękny widok na […]

Schody na Kawczą Górę już po remoncie

07 kwi 2024

Zakończył się remont schodów na Kawczą Górę w Międzyzdrojach. 5 kwietnia dokonano końcowego odbioru inwestycji. Tym samym turyści mogą już wchodzić na wzniesienie od strony […]

Rusza remont schodów na Kawczą Górę!

09 lut 2024

W końcu! Schody na Kawczą Górę w Międzyzdrojach zostaną wyremontowane. Dyrekcja Wolińskiego Parku Narodowego podpisała umowę na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Umocnienie tymczasowe podstawy […]

Pogoda
Kamery Plan miasta
Kursy walut

EUR

Średni NBP: Ładowanie...

© 2024 Baltic Portal balticportal.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin