DE PL

Rowerowa pętla: Berlin-Szczecin-Kołobrzeg

26 lis 2023

facebooktwitterpinterest

To może być prawdziwy hit turystyczny. Trasa rowerowa Berlin-Szczecin-Kołobrzeg stanie się kompletnym szlakiem i nowym produktem turystycznym na granicy polsko-niemieckiej. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Landkreis Uckermark uzyskali prawie 5 mln euro dofinansowania na dokończenie trasy.

Uzupełnimy brakujące odcinki trasy i wspólnie z partnerem niemieckim rozpoczniemy szeroko zakrojoną promocję. To trasa, na której dokończenie użytkownicy czekali od bardzo dawna – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Trasa będzie miała formę pętli. Ma bardzo duży potencjał turystyczny. Przebiega przez atrakcyjne turystycznie obszary – zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Posiada już większość infrastruktury, a w ramach inwestycji zostaną uzupełnione brakujące odcinki. Partnerzy projektu zamierzają stworzyć wspólne logo trasy, wyznaczyć i nazwać odcinki trasy, przeprowadzić działania inwestycyjne po stronie polskiej i niemieckiej, stworzyć wspólne informacje promujące trasę oraz ujednolicić komunikaty informacyjne po obu stronach granicy. Powstanie również rowerowa mapa dla całej trasy, organizowane będą wspólne wydarzenia integrujące rowerzystów. W realizacji projektu wykorzystana zostanie mobilna aplikacja rowerowa, która zostanie uzupełniona o nowy produkt turystyczny i związane z nim atrakcje.

Trasa ma łączną długość 690 km w tym po stronie polskiej ponad 262 km a po stronie niemieckiej ponad 428 km. Najwięcej prac zaplanowano na odcinku Stepnica-Skrzydłowo k. Rymania. Niemal na całej jego długości powstaną zupełnie nowe trasy. Według autorów projektu powinny one w maksymalnym stopniu wykorzystywać dawne dukty kolejowe. Inwestycja ma też wymiar społeczny i gospodarczy – integrować mieszkańców terenów transgranicznych oraz podnieść atrakcyjności całego regionu. W realizację przedsięwzięcia jako partnerzy stowarzyszeni włączą się Landkreis Märkisch-Oderland, TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH, Gmina Golczewo i Landkreis Barnim.

To spełnienie marzeń, wielka szansa i impuls dla rozwoju naszej gminy. Wiele lat mówiło się o tej inwestycji, a teraz ona się materializuje – cieszy się burmistrz gminy Golczewo, Maciej Zieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj również:

Miasto, modernizm, modernizacja – Miasto obiecane. Literackie spotkanie w galerii

12 cze 2024

Czy literacka parabola spinająca modernistyczną Gdynię ze Świnoujściem byłaby uprawniona? Jak buduje się tożsamość i legendę miejsca używając architektury? I czy takiemu zamierzeniu, powinna towarzyszyć […]

Wakacyjny rozkład jazdy. Skorzysta Świnoujście i Szczecin

08 cze 2024

PKP Intercity wprowadza od niedzieli (9 czerwca) wakacyjny rozkład jazdy dla województwa zachodniopomorskiego. Przewoźnik zapewnia, że z większej liczby połączeń skorzystają mieszkańcy Świnoujścia i Szczecina. […]

Na S3 budują pod terminal kontenerowy?

08 cze 2024

Praca na budowie ostatnich odcinków drogi S3 między Wolinem a Świnoujściem idzie pełną parą i z każdym tygodniem widać postęp prac. Inwestycja jest opóźniona więc […]

Pogoda
Kamery Plan miasta
Kursy walut

EUR

Średni NBP: Ładowanie...

© 2024 Baltic Portal balticportal.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin