DE PL

Hossoland pnie się do góry a Świnoujście? Mamy najnowsze zdjęcia

26 mar 2024

facebooktwitterpinterest

Prace na budowie największego na Pomorzu Zachodnim parku rozrywki Hossoland idą pełną parą. Inwestycja powstaje w gminie Brojce między Świnoujściem a Kołobrzegiem. Niestety, otwarcie parku będzie opóźnione. O ile? Tego jeszcze nie wiadomo. Nieoficjalnie niektóre media mówią o czerwcu 2025 roku. Inwestor zapowiedział, że poinformuje o tym we wrześniu.

Sprawdziliśmy co obecnie dzieje się na budowie. Na części budynków widoczne są już elewacje oraz pokrycia dachowe. Jednocześnie kończone są prace nad latarnią – centralnym punktem parku. Wykonywane są fundamenty pod kolejne budynki, stawiane ściany oraz montowane więźby dachowe i stolarka okienna. Widać też już pierwsze elementy dekoracyjne takie jak rzeźby, skały i posągi, które mają podkreślać bajkowy klimat Hossolandu. Rozpoczęto również prace związane z wykończeniem wnętrz w obiektach restauracyjnych i usługowych.


Wiosnę chcemy poświęcić na przygotowanie terenu pod wykonanie dróg i chodników na terenie parku. Prace te związane są również z planowanymi kolejnymi nasadzeniami w parku. Chcemy jak najlepiej zagospodarować teren, stosując różnorodność nasadzeń w celu zachowania bioróżnorodności – mówi Anna Olszonowicz z Grupy Hosso, która buduje park.

Dlaczego otwarcie parku się opóźni?

Z uwagi na wymagające realizacje projektowe związane głównie z licznymi rzeźbami i posągami do wykonania, a także zwiększonym zakresem prac, przesunęliśmy zapowiedziany termin otwarcia parku. Datę otwarcia Hossolandu podamy we wrześniu – dodaje A. Olszonowicz.

Park będzie się składał z czterech baśniowych krain. Zajmie powierzchnię 40 hektarów. Inwestor ma nadzieję, że park przyciągnie milion gości rocznie. To ma być obowiązkowy punkt wizyty podczas urlopu nad Bałtykiem. Inwestor liczy, że znaczącą grupą gości będą Niemcy. Dla małej gminy Brojce inwestycja jest zbawieniem. Park to nie tylko 300 miejsc pracy, ale także potężny impuls turystyczny. Wydawane są już pierwsze pozwolenia na budowę bazy noclegowej.

W ostatnich latach widać, że w pobliżu Świnoujścia powstaje wiele nowych projektów turystycznych. Po niemieckiej stronie jest truskawkowe miasteczko a nieco dalej oceanarium. W planach jest kolejny park rozrywki przy Koserow. Na wschód od Świnoujścia będzie Hossoland, ale w planach są kolejne. W Szczecinie niebawem zostanie otwarta Fabryka Wody, jest też Morskie Centrum Nauki. Czy w Świnoujściu powinien powstać podobny obiekt? Kilka lat temu były plany budowy wielkiego oceanarium, ale nic z tego nie wyszło. A może to dobrze, że na wyspach nie ma tak dużych inwestycji? Czas pokaże.

(rj)

Foto: Grupa Hosso

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj również:

Legalnie zapalimy skręta u sąsiadów. Znamy szczegóły

11 kwi 2024

Od kwietnia w Niemczech konopie indyjskie, czyli marihuana, są cześciowo legalne. Roślina została usunięta z listy substancji zakazanych zapisanych w ustawie o narkotykach. Co to […]

Przystanki autobusowe po nowemu

10 kwi 2024

Z powodu remontu dróg świnoujska Komunikacja Autobusowa wprowadza tymczasowe zmiany w lokalizacjach przystanków. Dla przystanku Barlickiego-Poczta został wyznaczony przystanek tymczasowy na ul. Fińskiej w okolicach […]

Elsa Mögelin w Muzeum Narodowym w Szczecinie

10 kwi 2024

Od czwartku (11 kwietnia) w Muzeum Narodowym w Szczecinie będzie można zapoznać się z twórczością Elsy Mögelin, absolwentki słynnego Bauhausu, która należała do najważniejszych artystek […]

Pogoda
Kamery Plan miasta
Kursy walut

EUR

Średni NBP: Ładowanie...

© 2024 Baltic Portal balticportal.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin