DE PL

UBB ma nowego szefa. Szansa dla Świnoujścia?

09 kwi 2024

facebooktwitterpinterest

Wieloletni szef Usedomer Bäderbahn (UBB) Jörgen Boße po 29 latach pracy odchodzi na emeryturę. Zastąpi go 56-letnia Dörte Basler. Czy to szansa dla Świnoujścia, żeby w końcu dogadać się w sprawie transgranicznej linii autobusowej? Nowa prezydent miasta Joanna Agatowska zapowiedziała, że będzie starała się ożywić współpracę polsko-niemiecką i przywrócić połączenia między Świnoujściem a niemieckimi kurortami.

Zmiana na stanowisku szefa UBB, to z pewnością szansa na nowe otwarcie między polską i niemiecką stroną. Nie jest tajemnicą, że współpraca z Jörgenem Boße była delikatnie mówiąc dość trudna. Przez długi czas władze Świnoujścia nie mogły dojść do porozumienia z szefem UBB w sprawie przywrócenia transgranicznej linii autobusowej. W końcu doszło do otwartego konfliktu. Jörgen Boße dążył do uruchomienia połączenia niemieckimi autobusami do Świnoujścia bez porozumienia z polskim samorządem. Efektem była niemal otwarta wojna o przejazdy. Symbolem konfliktu był obrazek z 2017 roku, gdy świnoujski strażnik miejski zatrzymywał autobusy UBB na granicy. Wprowadzono wówczas zakaz przejazdu pojazdów powyżej 3,5 tony przez przejście graniczne na ul. Wojska Polskiego. Sprawa oparła się nawet o instytucje europejskie, ale po jakimś czasie ucichła a autobusy UBB nie wjeżdżały już do Świnoujścia. Był to niewątpliwie jeden z największych kryzysów wizerunkowych w relacjach polsko-niemieckich. Czy teraz jest szansa na porozumienie?

Dörte Basler na razie nie wspomina o przywróceniu polsko-niemieckiej linii autobusowej, ale jest jeszcze za wcześnie na składanie takich deklaracji.

– Dla mnie osobiście bardzo ważne jest, aby w nadchodzącym sezonie letnim powitać jak najwięcej mieszkańców wyspy i gości jako zadowolonych pasażerów – powiedziała dziennikarzom.

Nie jest tajemnicą, że UBB też ma swoje problemy. Główny to przede wszystkim wzrost kosztów i brak kierowców.

(rj)

Jedna odpowiedź do “UBB ma nowego szefa. Szansa dla Świnoujścia?”

  1. Anonim pisze:

    Droga Pani kierowcy są byli i będą ,tylko Trzy Osoby które są decyzyjne w dziale autobusowym powinni być razem z Panem Boße odsunięte ze stanowisk, a myślę ,że wtedy będzie BARDZO Lepiej zarządzane przez Osoby Które nie gnębią drugiej Osoby i mają chodź trochę pojęcia o tym, że Kierowca to nie robót który pracuje od 05:00 do 19:00 z przerwami niepłatnym. 6 dni i dzień wolnego i znów 6 dni pracy. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj również:

Nowy most na S3 prawie gotowy

23 maj 2024

Zakończyła się budowa najważniejszej części nowego mostu w Wolinie. Inwestycja powstaje w ramach modernizacji drogi ekspresowej S3 Szczecin-Świnoujście. Nad cieśniną Dziwna została nasunięta konstrukcja 1100 […]

Budują nad morzem, budują w górach. Chaotyczna zmiana krajobrazu

15 maj 2024

To co dzieje się w ostatnich latach w miejscowościach turystycznych śmiało można nazwać rewolucją. Zabudowa hotelowa i apartamentowa poszła tak daleko, że całkowicie zmieniła przestrzeń […]

Noc Muzeów w Świnoujściu inna niż zwykle

15 maj 2024

Szykuje się ciekawa Noc Muzeów w Świnoujściu. Otworzą się fortyfikacje, wieża widokowa oraz muzeum, będzie można zajrzeć pod pokład promu. A to wszystko już w […]

Pogoda
Kamery Plan miasta
Kursy walut

EUR

Średni NBP: Ładowanie...

© 2024 Baltic Portal balticportal.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin