DE PL

Ciastko i pizza z Hemingwayem

24 paź 2023

facebooktwitterpinterest

W Świnoujściu są takie miejsca, do których chce się wracać. Takie, które wymykają się wszelakim standardom. To dwa lokale nawiązujące do słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya – kawiarnia „El Papa Cafe Hemingway” i restauracja „El Papa Pilar”. Znajdziemy je na jednej z piękniejszych ulic Świnoujścia – Bohaterów Września.

Kawiarenka „El Papa Cafe Hemingway” to już niemal kultowy lokal w Świnoujściu. Działa od ośmiu lat i przez ten czas stał się ulubionym miejscem spotkań polskich i zagranicznych artystów. Każdego roku w kawiarence odbywa się kilkanaście wystaw i wernisaży. Są koncerty i autorskie spotkania. Można też poczytać książki Ernesta Hemingwaya w aż 16 językach! A na okiennych parapetach, wśród wielu albumów i książek znajdziemy prawdziwe unikaty… Każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego. Dla jednych będzie to spokój i domowa atmosfera, innych zauroczy wystrój z „drzwiami do zaczarowanej krainy” i obrazami artystów na ścianach kawiarenki. Takiego klimatu nie znajdziecie nigdzie indziej w Świnoujściu! A jeżeli ktoś potrafi zagrać na pianinie może każdej chwili pokazać swoje umiejętności.

– Jest jeszcze coś ważnego co łączy naszych gości. To nasze ciasta i torty wypiekane według dawnych a także nowych przepisów, z najlepszych składników z dodatkiem miłości i pasji do tego co dobre. Ma być smakowicie i ładnie. Tak było, jest i będzie – mówią właściciele „El Papa Cafe Hemingway”.

Hasło z „Władcy Pierścieni”: „Powiedz Przyjacielu i Wejdź” – widniejące nad drzwiami kawiarenki otwiera drzwi dla wszystkich, którym, przyjaźń, miłość, koleżeństwo i dobroć są bliskie. Jeżeli szukacie sytości i dobrej, autorskiej kuchni, to koniecznie wstąpcie do restauracji „El Papa-Pilar” przy pl. Wolności. Tak dobrych steków jak tam, nie ma w całym Świnoujściu! Są też pyszne burgery z bułkami własnego wypieku oraz wiele innych dań kuchni polskiej. Od niedawna restauracja serwuje też pyszną pizzę. Dania można również zamówić on-line na stronie www.elpapa-pilar.pl. Zaletą restauracji jest duży wybór piw rzemieślniczych. Tylko tu wypijemy Guinnessa prosto z beczki. Klimat restauracji podkreśla malowidło wykonane przez świnoujskiego artystę Januarego Korffa przedstawiające ukochany jacht Hemingwaya – „Pilar”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj również:

Pogoda
Kamery Plan miasta
Kursy walut

EUR

Średni NBP: Ładowanie...

© 2024 Baltic Portal balticportal.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin